tasarim-ve-projelendirme

Proje koordinatörü ve proje yöneticisi işveren ile tüm dizayn çizimleri ile mimari gereksinimleri karşılaştırarak alüminyum giydirme cephe tasarımına uyumluluğunu sağlar. İşveren tarafından belirlenen performans kriterlerine göre; alüminyum profil , çelik profil, cam, levha ve birleşimlerin ilgili normlar referans alınarak hesaplamaları yapılır. Sabit ve hareketli yükler altında en elverişsiz durumu incelemek için sistemin iç kuvvet ve yer değiştirme analizleri yapılarak sistem stabilizesi sağlanmaktadır.

Alüminyum imalat çizim hazırlıkları yapılırken, mimari çizimlerde herhangi bir uyuşmazlık ile karşılaşılırsa bu durum ileride herhangi bir olumsuzluk yaşanmasını engellemek için işverene derhal bildirilir. Bunun sonucunda işveren ile birlikte sonuçlar değerlendirilerek alternatifler belirlenir.

Proje tasarım ve imalat çizim programı onaylanmış iş programına uygun şekilde ayarlanır. Tüm imalat çizimleri , onaylanmadan önce proje mühendisi tarafından kontrol edilir ve bu şekilde yayınlanır.